Biz Kimiz?

-A +A

Malzeme Teknolojileri Başkan Yardımcılığı 5 araştırma grubundan oluşmaktadır. Bu araştırma grupları:

  • Metalik Malzeme Teknolojileri
  • Yapısal Malzeme Teknolojileri
  • Sensör ve Sistem Teknolojileri
  • Kimyasal Proses Teknolojileri
  • Enerjetik Malzeme’dir.

Metalik Malzeme Teknolojileri Araştırma Grubu; Yeni Nesil Döküm ve Kaplama Teknolojileri, Metalurjik Karakterizasyon, Tasarım, Kontrol ve Tahribatsız Muayene Teknolojileri ile Yeni Nesil Döküm ve Kaplama Teknolojileri Araştırma Takımlarından oluşmaktadır.

Yapısal Malzeme Teknolojileri Araştırma Grubu; Kompozit Malzeme Teknolojileri, İz Azaltıcı Malzeme Teknolojileri ile Seramik ve Gözenekli Malzeme Teknolojileri Araştırma Takımlarından oluşmaktadır.

Sensör ve Sistem Teknolojileri Araştırma Grubu; Elektromanyetik Malzeme, Sensör ve Sistem Teknolojileri, Fotonik Teknolojiler, Sonar ve Akustik Teknolojileri ile Biyo/Nano Fonksiyonel Malzeme Teknolojileri Araştırma Takımlarından oluşmaktadır.

Kimyasal Proses Teknolojileri Araştırma Grubu; Gaz Ayırma ve Saflaştırma Teknolojileri, Endüstriyel Kimya Teknolojileri, Organik Kimya ve İleri Polimer Teknolojileri Araştırma Takımlarından oluşmaktadır.

Enerjetik Malzeme Araştırma Grubu; Enerjetik ve Piroteknik Malzemeler ile Karakterizasyon, Tasarım, Kontrol Araştırma Takımlarından oluşmaktadır.