MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HAVA HARP OKULU HEYETİ TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ

-A +A

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Hava Harp Okulu Temel Bilimler Başkanlığında görevli personel Doç. Dr. Turgut Ak, Askeri Bilimler Başkanlığında görevli personel Dr. Öğr. Üyesi Hv. Müh. Yb. Emrah Köksalmış ve Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri Başkanlığında görevli personel Dr. Öğr. Üyesi Aytuğ Boyacı gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan projeler ve faaliyetler ile karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunmak için 13 Mart 2023 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’ni (MAM) ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında MSÜ Hava Harp Okulu Heyeti ile gerçekleştirilen toplantıya, TÜBİTAK MAM Malzeme Teknolojileri Başkan Yardımcısı Dr. Mert Akel, Malzeme Teknolojileri Başkan Yardımcılığı’ndan Metalik Malzeme Teknolojileri Grup lideri Dr. Hüseyin Aydın, Hidrojen ve Yakıt Pili Teknolojileri Araştırma Grubu lider yardımcısı Doç. Dr. Fatmagül Boyacı San, Yapısal Malzeme Teknolojileri Araştırma Grubu lider yardımcısı Dr. Şahin Ateş, Sensör ve Sistem Teknolojileri Grubu lider yardımcısı Doç. Dr. Emine Tekin katılım sağladı.

Toplantı sonrasında,  Malzeme Teknolojileri Başkan Yardımcılığı bünyesinde yer alan Kompozit Laboratuvarı, Sualtı Akustik Laboratuvarı (SAL), Yüksek Sıcaklık Malzemeleri Araştırma Geliştirme ve Onarım Mükemmeliyet Merkezi, Hidrojen ve Yakıt Pili Laboratuvarı ziyaret edilerek savunma sanayiinde önem arz eden ve güncel projeler hakkında bilgi verildi.

Fotoğraflar

20.03.2023