TÜBİTAK MAM, TUSAŞ, TEI ve TR MOTOR İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

-A +A

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. (TUSAŞ), TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) ve TRMOTOR Güç Sistemleri Sanayi A.Ş.'nin katılımıyla TÜBİTAK MAM Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, mevcut ve potansiyel projeler değerlendirildi ve iş birliği olanakları ele alındı.

 

Katılımcılar arasında TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Burcu Özsoy, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, TRMOTOR Genel Müdürü Prof. Dr. Osman Saim Dinç, TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Dr. Osman Okur, MAM Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Doç. Dr. Abit Balın, TRMOTOR Altsistemler Direktörü Serdar Aksoy ile ilgili kurumlardan araştırmacı ve mühendisler yer aldı.

 

Toplantıda, TÜBİTAK MAM Metalik Malzeme Teknolojileri Araştırma Grubu Lideri Dr. Hüseyin Aydın, Yapısal Malzeme Teknolojileri Araştırma Grubu Lideri Doç. Dr. Salih Dabak ve Kimyasal Proses Teknolojileri Araştırma Grubu Lider Yardımcısı Doç. Dr. Tuba Erdoğan Bedri tarafından TÜBİTAK MAM'ın Uzay ve Havacılık faaliyetleri kapsamında yürütülen ve iş birliğine açık projeler hakkında sunum gerçekleştirildi. Katılımcılara, bu projelerin güncel durumu, gelecekteki potansiyeli ve iş birliği fırsatları hakkında detaylı bilgi verildi.

 

Toplantının ardından Yüksek Sıcaklık Malzemeleri Araştırma Geliştirme ve Onarım Mükemmeliyet Merkezi, Kompozit Laboratuvarı ve Prepreg Üretim Hattı ziyaret edilerek, laboratuvarlarda yapılan çalışmalar ve yetkinlikler hakkında bilgi verildi.

Fotoğraflar

11.03.2024